Ręcznik bawełniany 50x90 TINA Eurofirany j.żółty
Ręcznik TINA, Eurofirany
Materiał: 100% bawełna
Gramatura: 450gsm
Kolor: jasny żółty

Darmowa wysyłka już od 500 zł

Szybka wysyłka w 48h

Masz pytanie? Zadzwoń! Tel. 74 633 02 44
Uwielbiasz stylowe dodatki? Szukasz ręczników, które nie tylko spełnią swoje funkcje praktyczne, ale jednocześnie oczarują Cię swoim pięknem? Zadaniem kolekcji ręczników TINA jest wprawiać użytkowników w dobry nastrój i upiększać łazienkę. Śliczny ręcznik z kolekcji TINA zachwyci Cię żakardową bordiurą zdobioną misternym wzorem. Kolekcja składa się z kilku wersji kolorystycznych w delikatnych, pastelowych barwach. Bawełna, z której zostały wykonane ręczniki jest miękka i delikatna, a także doskonale chłonna. Wykreuj swój własny zestaw - masz do wyboru dwa rozmiary i kilka wersji kolorystycznych.
Gramatura: 450g/m2
Skład: 100% bawełna
Przepis prania:
-prać w temperaturze 40°C,
-nie chlorować,
-można suszyć delikatnie w suszarce bębnowej,
-prasować w temperaturze do 150°C,
-nie czyścić chemicznie.
Jak prać ręczniki, aby nie straciły swoich głównych właściwości?
Ręczniki frotowe, bawełniane i bambusowe
Kupując ręcznik, zwykle patrzymy na jego kolor i rozmiar. Warto pochylić się także nad materiałem, z jakiego został wykonany. Te najpopularniejsze szyje się z bawełny. Dobrze chłoną wodę, przyjemnie się nimi otulić. Alternatywą dla nich są włókna bambusowe. Jeszcze lepiej absorbują wodę, a do tego szybko wysychają. Są też odporne na grzyby i pleśń. Kolorowe ręczniki dziecięce to z kolei mieszanka weluru i bawełny. Dobrze spełniają swoją funkcję, a do tego pięknie wyglądają. Jak prać ręczniki? W pierwszej kolejności należy patrzeć na oznakowania producenta, dotyczące temperatury prania.
Pranie ręczników - kilka podpowiedzi
Zastanawiasz się, jak prać ręczniki, aby dobrze wyglądały? Białe i pastelowe nie powinny wylądować w tym samym bębnie, co kolorowe. Przy wyższej temperaturze kolory mogą się przenikać. Jeśli masz tendencje do pakowania prania aż do pełna wiedz, że ręcznikom to nie służy. Są duże i ciężkie, więc potrzebują więcej miejsca na pranie i płukanie. Przeładowany bęben raczej nie dopierze tego, co powinien. Najczęściej kawałki nierozpuszczonego proszku oblepią ręczniki, które stracą swoją miękkość. Do jakiej wielkości załadować bęben? Najlepiej do dwóch trzecich pojemności. Do prania wybierz najwyższą temperaturę wskazaną na metce ręcznika.
Ostrożnie z płynami do płukania
Zastanawiasz się, jak prać ręczniki, aby pięknie pachniały? Najczęściej sięgamy po płyny zmiękczające. Ich dodatkowym walorem jest to, że pranie się nie elektryzuje. Niestety, płyn do płukania pokrywa włókna ręczników woskową warstwą. W efekcie są utwardzone i tracą swoją miękkość. Gorzej wchłaniają wodę i znacznie dłużej schną. Dobrą alternatywą jest stosowanie octu, który pomaga dokładnie wypłukać włókna z detergentów. Zmiękcza je i rozluźnia, a ręczniki po wyschnięciu mają przyjemny zapach. Płukanie ręczników powinno się odbywać w ciepłej wodzie.
Nie tylko odpowiednie pranie nadaje ręcznikom miękkość, także suszenie. Wywieszając ręczniki na zewnątrz, należy unikać ekspozycji słonecznej oraz nadmiernego przesuszenia, które usztywnia włókna.